Links

 

Verenigingen en groepen

 

The International Playing Card Society www.i-p-c-s.org/

The English Playing Card Society www.wopc.co.uk/

Cartophilia Helvetica www.cartophilia.ch/

Bube Dame Köning (Duitsland) www.bube-dame-koenig.de/

As de Trefle (Frankrijk) as.de.trefle.free.fr/

Talon (Oostenrijk/Hongarije) www.talon.cc/

52 Plus Joker (USA) www.52plusjoker.org/dnn

Chicago Playing Card Collectors www.cpccinc.org/

Worshipful Company of Makers of Playing Cards www.makersofplayingcards.co.uk/home.htm

Naipes Argentinos www.naipesargentinos.com.ar/

Association of Game & Puzzle Collectors (USA) agpc.org/

Nederlands Legpuzzel Gilde, site in bewerking

Europäische Spielsammler Gilde www.e-s-g.eu/

The International Society for Board Game Studies www.davpar.eu/bgstudies/

Ludus (Portugees) ludicum.org/

The Ephemera Society of America www.ephemerasociety.org/

The Ephemera Society (UK) www.ephemera-society.org.uk/

Documentatiegroep ’40-‘45 documentatiegroep40-45.nl/

 

Musea en archieven

 

Virtueel Museum van Nederlandse speelkaarten  www.speelkaartenmuseum.nl

Nationaal Museum van de Speelkaart, Turnhout, België www.speelkaartenmuseum.be/

Deutsches Spielkartenmuseum Leinfelden-Echterdingen www.spielkartenmuseum.de/

Spielkartenmuseum Altenburg, Duitsland www.museumsverband-thueringen.de/

Kulturhuef / Speelkaartenmuseum 'Jean Dieudonné', Grevenmacher, Luxemburg www.kulturhuef.lu/de/

Le Musée Français de la Carte à Jouer, Issy le Mouillineux, Frankrijk www.issy.com/ma-ville/equipements-culturels/musee-francais-de-la-carte-a-jouer

Museo Fournier de Naipes, Vitoria-Gasteiz, Spanje www.alava.net/cs/

Museo del Naipe, Oropesa del Mar, Spanje www.museodelnaipe.com/

Beinecke Library, Cary Collection http://beinecke.library.yale.edu/research/library-catalogs-databases/guide-cary-collection-playing-cards

Belasting & douane museum, Rotterdam (o.a. collectie speelkaarten) www.bdmuseum.nl/

Spielzeugmuseum Nürnberg http://museen.nuernberg.de/spielzeugmuseum/index.html

Musée Suisse de Jeu, La Tour-de-Peilz, Zwitserland www.museedujeu.ch/

Museum zu Allerheiligen, Schaffhausen www.allerheiligen.ch/en/collections/playing-cards-collection

Institut für Spielforschung und Spielpädagogik, Salzburg, Oostenrijk www.moz.ac.at/user/spiel/

Bayerischen Spiele-Archiv, Haar (bij München) www2.spiele-archiv.de/

VZW Vlaams Spellenarchief www.vlaams-spellenarchief.be/  

Deutsches Spielearchiv Nürnberg http://museen.nuernberg.de/spielearchiv/

 

Websites

 

World of Playing Cards www.wopc.co.uk/

DXPO Playing Cards www.dxpo-playingcards.com/xpo/2nduse.htm

Adnil privé collectie speelkaarten www.adnil.com/CARDS/cards.html

Athena Playing Card Collections privé collectie www.mars.dti.ne.jp/~athena/pcard/pcarde.html

World Web Playing Card Museum http://a.trionfi.eu/WWPCM/

Peter Endebrock privé collectie speelkaarten www.endebrock.de/

The House of Cards www.thehouseofcards.com/

Bob Lancaster Gallery of Unusual Playing Cards                             web.archive.org/web/20080914204422/http://members.aol.com/rslancastr/blgupc/blgupc.htm

Andy Pollet's Playing-Card Picture Gallery http://a_pollett.tripod.com/cardpgal.htm

D.J. McAdam privé collectie speelkaarten www.djmcadam.com/playing-cards.html

Klaus-Jürgen Schulz privé collectie speelkaarten www.spielkarten-sammlung.de/

Christian de Ryck privé collectie speelkaarten christian.deryck.free.fr/

Jánoska Antal privé collectie speelkaarten www.kamjt.hu/tagok/janoska/janoska.html

Plain Backs, Gallery of Standard English Playing Cards plainbacks.com/

The Card Tower www.card-tower.eu/

Mow's.org, All about games mows.org/

Pagat.com Card Game Rules, spelregels van bijna alle kaartspellen www.pagat.com/index.html

The Big Game Hunter, Bruce Whitehill thebiggamehunter.com/

Stichting Spel van verzamelaar en spelbedenker Fred Horn www.stichtingspel.com

Historisch Overzicht Nederlandse GezelschapsSpellen http://hong.vlinden.com

Monopoly Lexicon van 'Monopoloog' Albert C. Veldhuis http://www.muurkrant.nl/monopoly/index.html

Games etc., David Parlett www.davpar.eu/

Historic games http://historicgames.com

Board Game Geek www.boardgamegeek.com/

Elliott Avedon Virtual Museum of Games, Canada www.gamesmuseum.uwaterloo.ca/

2e hands bordspellen en legpuzzels www.bordspellen.nl

 

Media

 

Verzamelenmagazine www.verzamelenmagazine.nl/

Vind magazine www.vindmagazine.nl/